केपी ओलीको ‘राष्ट्रघाती षड्यन्त्र’विरुद्ध ९ कम्युनिस्ट पार्टीद्वारा आन्दोलन घोषणा

0
36
Five cats looking around a field.

काठमाडौं – कम्युनिस्ट प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारले कालापानी सीमा अतिक्रमणमा मौन बसेर तथा अमेरिकी सहयोगको मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पाेरेसन (एमसीसी) को पक्ष लिएर राष्ट्रघाती षड्यन्त्र गरेको भन्दै ९ वटा कम्युनिस्ट पार्टीले आन्दोलन घोषणा गरेका छन् ।

नेकपा मसाल, क्रान्तिकारी माओवादी, नेकपा मालेलगायत ९ मोर्चाले शनिवार संयुक्त प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै ओली सरकारविरुद्ध सडक आन्दोलनमा उत्रिने घोषणा गरेका छन् ।

भारतले नेपालको लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेक क्षेत्र सहितका भूमि अतिक्रमण गरेको तथा अमेरिकाले हिन्द प्रशान्त रणनीतिअन्तर्गत एमसीसी सम्झौता अगाडि बढाएको ठहर गर्दै आगामी माघ २४ गतेबाट संयुक्त आन्दोलन गर्ने निर्णय सार्वजनिक गरिएको छ ।

मसालका महामन्त्री मोहनविक्रम सिंहको अध्यक्षता बसेको बैठकले काठमाडौं उपत्यका, विराटनगर, जनकपुर, पोखरा, बुटवल सुर्खेत र धनगढीमा विरोधसभा गर्ने निर्णय गरेको जनाइएको छ ।

प्रधानमन्त्री ओलीले एमसीसीलाई संसदबाट पारित गराएर कार्यान्वयनमा लैजान खोज्दा सत्तारुढ नेकपाभित्रै विवाद चर्किएका बेला सरकारबाहिरका कम्युनिस्ट पार्टी समेत एकजुट भएका छन् । कम्युनिस्टहरूले चौतर्फी विरोध गरिरहेको एमसीसीको पक्षमा ओली सरकारको सक्रियता अनौठो देखिएको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया
यो सामग्री पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0