सुन्दरहरैंचामा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउदै बाजेको सेकुवा

0
352
Five cats looking around a field.

सुन्दरहरैंचा / मोरङको सुन्दरहरैंचा स्थित विराटचाेकमा शाखा विस्तारकाे क्रममा संचालना अाएकाे बाजेको सेकुवा ग्राहकहरुको पहिलो रोजाई बन्न सफल भएको छ । विगत पाँच बर्ष देखि विराटचाेककाे मुख्य बजारमा सफा र शान्त वातावरणमा संचालनमा आएको बाजेको सेकुवामा अहिले ग्राहकहरुको चहल पहल निकै बढेको पाहिन्छ । व्यापार व्यावसायमा रमाउँने चाहानाका साथै राम्रो अनुभव पछि अाकर्षक लगानीमा ६ जानालाई रोजगारी प्रदान गरि स्वदेशमै केही राम्रो काम गर्ने सोचले बाजेको सेकुवा पूर्वमा पहिलाे शाखाकाे रुपमा संचालनमा ल्याएको संचालक रमेश वस्नेतले बताए ।

पारिवारिक वातावरणमा सफा र स्वादिलो खानेकुरामा जोड दिएको बाजेको सेकुवामा अालुतामाकाे सुपले ग्राहकहरुकाे मन निकै तानेको छ । झरझर परेकाे अागाेकाे रापमा पाेलेकाे खसिकाे सेकुवा सम्झदा सेकुवा पारखीहरुकाे मन लाेभिने गरेकाे छ । बाजेको सेकुवाकाे नामै काफी भएको स्थानीयहरुकाे भनाइ छ । बाजेकाे सेकुवा विराटचाेक शाखामा सेकुवा ,अालुतामाकाे सुप साथै बाेकाकाे मासु , मःम ,फास्टफुड अाइटम , अडर अनुसारकाे खाजाकाे सेट , खाना लगायत चिसाे पेय पदार्थ फ्रि वाईफाइकाे सुविधा सहित मज्जाले बसेर खान पाहिने व्यवस्था रहेको संचालककाे भनाइमा छ ।

बाजेको सेकुवा विराटचाेकमा पाटी, वर्थडे, विवाह उत्सव लगायत विभिन्न कार्यक्रमका लागि समेत ग्राहकहरुकाे जमघट हुने गरेकाेले राम्रो अार्थिक काराेवार समेत गर्न सफल भएको संचालनकाे भनाइ छ । ग्राहकहरुको माग र आवश्यकता लाई मध्यनजर गर्दै सेवा सुविधाको थप विस्तार गरि व्यवसायलाई ध्यानमा राखेर स्वदेशमै आत्मा निर्भर स्वरोजगार बन्ने उद्धेश्यले बाजेको सेकुवाकाे सञ्चालनमा ल्याएको साथै पूर्वकाे अन्य स्थानमा पनि शाखा संचालन गर्ने याेजना रहेको संचालक वस्नेतले जानकारी दिए । बाजेको सेकुवा संगै अहिले उत्तरी माेरङमा संचालनमा अाएका हाेटल व्यवसायहरुले राम्रो अार्थिक काराेवार गरि स्वदेशमै अात्मा निर्भर बनेर अरुलाई राेजगारी समेत दिन सफल भएका छन । उत्तरी माेरङमा हाल सयाैकाे संख्यामा हाेटल व्यवसायहरु संचालनमा अाए संगै नेपाल पर्यटन बर्ष २०२० काे अवसर संगै अान्तरिक तथा बह् पर्यटनहरु समेत अाउन थालेकाे स्थानियहरु बताउँछन ।

नेपालकाे विभिन्न स्थान लगायत अन्तर्राष्ट्रिय स्तरकाे बजारमा समेत बाजेको सेकुवाले राम्रो अार्थिक काराेवार गर्न सफल भएको छ । बाजेको सेकुवाकाे सबै शाखाहरूमा गरि दुई सय भन्दा बढी कर्मचारीहरुले राेजगारी पाएका छन् । अनामनगर, बत्तीसपुतली, गैरीधारा, सोह्रखुट्टे, सामाखुसी, सुकेधारा, कमलपोखरी, सीनामंगल, पोखरा, भरतपुर र बुटवल लगायतका मुख्य बजारहरुमा समेत बाजेको सेकुवाका शाखाहरु छन् । बाजेको सेकुवाकाे मुख्य कार्यालय कमल पोखरी हाे । यहाँ बिहे, ब्रतबन्ध, साँस्कृतिक कार्यक्रम समेत हुने गरेकाे छ ।

नेपालकाे राजधानी काठमाडौंमा बाजेको सेकुवा तीन दशक अघिबाट सुरू भएको थियो। खोटाङबाट झापा हुँदै काठमाडौं आएर दीनानाथ भण्डारीले एयरपोर्टको गेटमा सेकुवा बेच्न सुरु गरेका थिए । तगारीमा कोइला सल्काएर दैनिक सेकुवा बेच्न थालेका भण्डारीको परिकार लोकप्रिय बन्दै गयो । दौरा सुरूवाल र टोपी लगाएर सेकुवा बेच्ने भण्डारीलाई ग्राहकले ‘बाजे’ भनेर बोलाउन थाले। त्यही नाम लोकप्रिय भएपछि उनले सुरूमा सीनामंगलमा ‘बाजेको सेकुवा कर्नर’ खोले । व्यापार बढ्दै गयो। अहिले राजधानी लगायत एक दर्जन ठाउँहरुमा बाजेको सेकुवाकाे शाखा विस्तार भइसकेका छन् भने करोडौंको अार्थिक कारोबार समेत छ । बाजेको सेकुवा नेपालमा मात्र नभएर विदेशमा समेत विस्तार भएको छ । अमेरिकाको टेक्सासमा पनि बाजेको सेकुवाको शाखा छ ।

The post सुन्दरहरैंचामा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउदै बाजेको सेकुवा appeared first on Purbeli News.

तपाईको प्रतिक्रिया
यो सामग्री पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0