बागमती प्रदेशसभामा चितवनबाट १२ जनाको प्रतिनिधित्व

0
92

उज्यालो नेपाल-  बागमती प्रदेशको प्रदेशसभा समानुपातिक तर्फको ४४ सिटका लागि दलहरुले निर्वाचन आयोगमा सांसदहरु छनौट गरी नाम सिफारिस गरेका छन् । बागतमी प्रदेशसभा सदस्यका लागि समानुपापितक सूचिबाट एमालेले १४ जना, कांग्रेसले १२ जना, माओवादी केन्द्रले ७ जना, राप्रपाले ६ जना, एकीकृत समाजवादीले २ जना, नेमकीपाले २ जना र हाम्रो नेपाली पार्टीले एकको नाम सिफारिस गरेको हो ।

यसरी सिफारिस हुने मध्ये चितवन बाट ६ जना छन् । सिफारिस हुने छ जनामा नेपाली कांग्रेसबाट ३ जना, एमाले बाट २ जना र माओवादी केन्द्र बाट १ जना छन् । नेपाली कांग्रेसले गीता गुरुङ, माया श्रेष्ठ, बिनु रायमाझी पौडेललाई सिफारिस गरेको छ । यस्तै एमालेबाट हरिप्रसाद सापकोटा र बालकुमारी विश्वकर्मा सिफारिस भएका छन् भने माओवादी केन्द्रबाट ईश्वर सापकोटा सिफारिस भएका छन् ।

यसअघि प्रदेश सभाको प्रत्यक्ष तर्फ चितवनबाट ६ जना निर्वाचित भईसकेका छन् । निर्वाचित हुनेहरुमा नेकपा एमालेबाट २ जना, एकिकृत समाजवादी बाट १ जना, नेपाली कांग्रेसबाट १ जना, माओवादी केन्द्रबाट १ जना र राप्रपा बाट १ जना छन् । प्रत्यक्ष र समानुपातिक गरि चितवनबाट बागमती प्रदेशासभामा १२ जनाको प्रतिनिधित्व हुनेभएको छ। जुन कुल सदस्य संख्याको २७.२७ प्रतिशत हो ।

प्रदेशसभाको लागी समानुपातिक तर्फ दलहरुले सिफारिस गरेको सुची 

नेपाली कांग्रेस

  • समिता खड्गी श्रेष्ठ (काठमाडौं)
  • लक्ष्मीदेवी श्रेष्ठ (मकवानपुर)
  • गीता गुरुङ (चितवन)
  • यमुनादेवी श्रेष्ठ (काठमाडौं)
  • याङकिला शेर्पा रुइत (काठमाडौं)
  • माया श्रेष्ठ (चितवन)
  • शिवराज अधिकारी (धादिङ)
  • उर्मिला नेपाल (तेह्रथुम)
  • मीना पोखरेल (झापा)
  • शान्ता ढकाल (काठमाडौं)
  • बिनु रायमाझी पौडेल (चितवन)
  • सुना परियार (काभ्रे)

नेकपा एमाले

  • दिनेशचन्द्र देवकोटा (गोरखा)
  • हरिप्रसाद सापकोटा (चितवन)
  • भारती कुमारी पाठक (मकवानपुर)
  • अप्सरा चौलागाईं (काभ्रे)
  • मायाकुमारी कार्की (रामेछाप)
  • बिन्दु श्रेष्ठ (काठमाडौं)
  • माइली तामाङ (सिन्धुपाल्चोक)
  • सुकुमाया तामाङ (सिन्धुली)
  • सकुन्तला श्रेष्ठ राजभण्डारी (भक्तपुर)
  • उर्मिला सुनुवार (दोलखा)
  • आनन्दकुमार श्रेष्ठ (रामेछाप)
  • ज्ञानबहादुर तामाङ (काभ्रेपलाञ्चोक)
  • ठूला थामी (दोलखा)
  • बालकुमारी विश्वकर्मा (चितवन)

नेकपा माओवादी

  • देवेन्द्र श्रेष्ठ (भक्तपुर)
  • उर्मिलाकुमारी लामा (महोत्तरी)
  • सुष्पा भुजेल (सिन्धुली)
  • डोल्मा थामी (दोलखा)
  • ईश्वर सापकोटा (चितवन)
  • अमृता नेपाल (सिन्धुपाल्चोक)
  • रुकु चौलागाईं (काभ्रे)

राप्रपा

  • कुमारी तामाङ (सिन्धुपाल्चोक)
  • आशा लामा (काठमाडौं)
  • धनेश्वरी प्रजापति (भक्तपुर)
  • मोनिका श्रेष्ठ (दोलखा)
  • भुवनकुमार पाठक (काठमाडौं)
  • लक्ष्मी घिमिरे (रामेछाप)

हाम्रो नेपाली पार्टी

  • सरिता खड्गी (काठमाडौं)

नेकपा एकीकृत समाजवादी

  • ओमकुमारी श्रेष्ठ (लमजुङ)– आदिवासी महिला
  • मायादेवी शर्मा (बागलुङ)– खस आर्य

नेमकिपा

  • सृजना सायजु (भक्तपुर)
  • गीता काफ्ले (भक्तपुर)

 

तपाईको प्रतिक्रिया
यो सामग्री पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0